Zdraví Global
Zdraví Global
Zdraví Global
Autentická paella

Alavis 5 komplexní kloubní výživa pro psy a kočky 90 tbl.

Nové

Akce

Alavis 5 komplexní kloubní výživa pro psy a kočky 90 tbl. Zobrazit větší
Alavis 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček . 

590 Kč s DPH

-55 Kč

645 Kč s DPH

Alavis

Dostupnost: Skladem

Vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček.

Obsahuje všechny důležité látky, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát.

Účinné látky obsažené v přípravku ALAVIS™ 5:

 • Glukosamin sulfát - hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky.
 • Chondroitin sulfát - je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu.
 • MSM - látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce.
 • Kyselina hyaluronová - nachází se především v pojivových tkáních, kde tvoří hlavní součást kloubní synoviální tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím lepší jsou viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochází k jejich lepší výživě. Její podávání normalizuje vlastnosti kloubní synoviální tekutiny, působí proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti.
 • Kolagen II. typu - je hlavní bílkovinou kloubní elastické chrupavky, kde zabezpečuje její pevnost, pružnost a odolnost. Kolagen obsažený v přípravku ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu a chrupavce vede k poruchám hybnosti a postupným degenerativním změnám. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání.
 • Vitamin C - je potřebný pro metabolismus aminokyselin, zejména aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu, které jsou velmi důležité pro syntézu kolagenu. Vitamin C dále hraje neopomenutelnou roli při vývoji kostí a chrupavek. Nedostatkem vitaminu C dochází k menší pevnosti kolagenních vláken nejen v chrupavce, ale i ve vazech a šlachách. Vitamin C dále podporuje vstřebávání železa a podporuje tvorbu bílých krvinek, které hrají významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu.

ALAVIS™ 5 doporučujeme podávat:

 • psům a kočkám s kloubními obtížemi (zejména starší zvířata či při poúrazových stavech),
 • štěňatům velkých a obřích plemen během vývoje,
 • sportovním a pracovním psům všech věkových kategorií jako jsou

  • služební psi,
  • dostihoví psi,
  • saňoví psi,
  • psi trénující agility, pulling, dog trekking, fly-ball, tanec se psem atd.

Složení v 1 tabletě:

 • 500 mg Glukosamin sulfát
 • 200 mg Chondroitin sulfát
 • 200 mg MSM (metylsulfonylmethan)
 • 60 mg Kolagen typu II (nativní, nebovinní)
 • 20 mg Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)

     Přídatné látky: mikrokrystalická celulóza, sterean hořečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid křemičitý

     Dávkování: Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů. Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1 – 3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte. Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší.

     Dávkovací tabulka:

     Hmotnost psa, kočky:Iniciační dávka (prvních 14 dní užívání) denněUdržovací dávka (pokračovací) denně
     1 – 5 kg 1/2 – 1 tablety 1/4 – 1/2 tablety
     5 – 10 kg 1 – 2 tablety 1/2 – 1 tableta
     10 – 15 kg 2 – 3 tablety 1 – 1,5 tablety
     15 – 25 kg 3 – 4 tablety 1,5 – 2 tablety
     25 – 45 kg 4 – 5 tablet 2 – 2,5 tablety
     45 a více kg 5 – 6 tablet 2,5 – 3 tablety

     Balení: 90 tablet

     Upozornění: Veterinární přípravek. Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky. Přípravek neobsahuje cukr.

     Veterinární přípravky ALAVIS™ jsou vyvinuty na podporu zdraví zvířat.

     Veterinární přípravky ALAVIS™ jsou v České republice v prodeji již od roku 2003. Splňují ta nejnáročnější kritéria a při jejich výrobě je vše směřováno k dosažení té nejvyšší kvality a účinnosti.

     Napsat recenzi

     Alavis 5 komplexní kloubní výživa pro psy a kočky 90 tbl.

     Alavis 5 komplexní kloubní výživa pro psy a kočky 90 tbl.

     Alavis 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček . 

     Produkty ve stejné kategorii