Zdraví Global
Zdraví Global
Zdraví Global

Nejprodávanější produkty

Cytosan a jeho účinky

Cytosan je bioinformační širokospektrální regenerační přípravek s obsahem přírodních látek a informací rostlin a minerálů. Neobsahuje žádné konzervační látky ani syntetická barviva a cukry! Ovlivňuje a harmonizuje především dráhy tlustého a tenkého střeva, žaludku, jater, žlučníku, sleziny, dráhy řídící, ústřední, jinovou patní a celou řadu dalších, jež jsou na uvedené meridiány napojené. Vyrovnáním energie eliminuje Cytosan nejrůznější problémy spojené s disharmonií v uvedených dráhách. Tento nový preparát je superkoncentrátem humátu draslíku obohaceným o silymarin a kyselinu jantarovou.


Bohatství z přírody

V místech vzniku hnědého uhlí a rašelinišť z třetihorních rostlin se v povrchových vrstvách vyvinuly huminové kyseliny a humáty, jež za přístupu kyslíku pozvolným rozkladem vznikly jako vysoce účinné bioaktivní látky.

Další složkou Cytosanu je silymarin, což je souhrnný název pro alkaloidy, které se získávají ze semen ostropestřece mariánského (Silybum marianum). V chemicky čisté formě byly izolovány tři alkaloidy: silybinin, silydianin a silychristin, jež patří mezi flavonoidy a pomáhají ochraňovat a regenerovat jaterní buňky.

Preventivní účinek silymarinu je dán především stabilizací buněčných membrán, antiperoxidačními vlastnostmi a příznivým ovlivněním proteosyntézy hepatocytů. Tlumí účinky některých jaterních jedů (tetrachlormetanu, amanitinu, falloidinu a dalších). Silymarin působí antioxidačně, odstraňuje z těla volné radikály, usnadňuje vylučování žluči a tiší křeče. Svou hořkou podstatou podporuje metabolismus těla a trávení. Používá se k léčbě jaterních onemocnění již od 4. století.

Kyselina jantarová dodává tělu energii a má omlazující a regenerační vliv na buňky. Je metabolickou zplodinou buněk našeho těla. Již faraoni ve starém Egyptě věřili v omlazující moc jantaru, a proto si pod kůži zašívali jantarové destičky. Současná věda potvrzuje, co faraoni již dávno znali. Kyselina jantarová se vyskytuje také v ovoci (např. v angreštu) a svou kyselou podstatou stimuluje činnost jater.

V jedné kapsli Cytosanu je obsaženo cca 43 mg draslíku.

Draslík je hlavním kationtem nitrobuněčných tekutin, tělo jej obsahuje 5 %. Je nezbytný pro normální činnost kosterních svalů, včetně srdeční svaloviny, a pro aktivitu řady enzymů. Podílí se na udržování buněčného membránového potenciálu. Dostatečné zásobení těla draslíkem účinkuje preventivně proti ateroskleróze a vysokému krevnímu tlaku.

Draslík udržuje v těle rovnováhu se sodíkem, povzbuzuje a reguluje práci ledvin a stimuluje duševní činnost zvýšením přísunu kyslíku do mozku. Účastní se přenosu nervových impulzů, čímž je umožněna svalová funkce. Jeho optimální příjem znamená více energie pro lidské buňky. Tento prvek ovlivňuje mimo jiné i vylučování odpadních látek a je nutný pro správnou činnost slinivky. Stimuluje vylučování inzulinu, pomáhá při přeměně glukózy na glykogen, podporuje vyměšování žaludečních šťáv prostřednictvím kraniálního nervu, který kontroluje trávení. Vyšší příjem draslíku pomáhá též proti vzniku ledvinových kamenů (až o polovinu u jedinců s jeho vyšším přísunem).

Nedostatek draslíku může být vyvolán dlouhodobým zvracením, průjmy, používáním diuretik nebo odtučňovací dietou při příjmu méně než 1 000 kalorií denně. Jeho deficit může být též způsoben stravou s přebytkem tuků, solí a rafinovaného cukru. Zejména lidé s vysokým krevním tlakem, s jaterními chorobami a cukrovkou by měli dbát na dostatečné zásobení organismu draslíkem. Nedostatek se může projevovat otoky, nervozitou, vysokým krevním tlakem, nepravidelností srdečního rytmu, až zástavou srdce. Dalšími projevy bývají slabost, snížený svalový tonus, příp. svalové ochrnutí, spavost, zácpa, revmatismus.


Cytosan pro naše zdraví

Důležitou součástí lidského těla je trávicí ústrojí, zejména pak tenké a tlusté střevo, kde dochází ke vstřebávání živin. Jestliže jsou střeva v zánětlivém stavu, projeví se to na kůži ve formě ekzémů, lupénky, chřadnutím organismu a nedostatkem energie. Naše tělo se začne “topit” ve vlastních zplodinách a toxinech, které produkují různé druhy přemnožených plísní, virů, mikrobů a bakterií pro střeva cizorodých. Imunita a chod celého organismu začne dostávat citelné rány, z nichž jediným východiskem je obnova rovnováhy těla prostřednictvím odstranění zánětlivých ložisek ve střevech.

Všechny problémy spojené s poruchami na energetických dráhách můžeme lehce zvládnout a odstranit pomocí Cytosanu.

Vztah tlusté střevo – plíce

Plíce a tlusté střevo jsou párové orgány a úzce spolu souvisí. Neléčený problém v tlustém střevě může vést ke vzniku dalších potíží v oblasti plic a naopak.

V souvislosti se špatnou činností tlustého střeva, jež ovlivňuje plíce, se mohou zase objevit těžkosti s dechem. K tomu, aby dýchání bylo volné a hluboké, je nutná i průchodnost střeva. Naopak filtrovací funkce plic umožňuje tekutině klesat a zavlažovat tlusté střevo – nedostatečný přísun tekutin z plic pak zapřičiňuje vysychání tlustého střeva a vznik zácpy. Tyto potíže snadno odstraníme vynikající kombinací přípravků Vironal a Cytosan.


Vztah tenké střevo – srdce

Tenké střevo a srdce jsou rovněž párové orgány, takže opět platí, že onemocnění tenkého střeva může vést ke vzniku srdečních obtíží a naopak. Disharmonie mezi těmito orgány se projevuje poruchou močení, afty na jazyku, bušením srdce apod.

Žaludek a slezina

Jestliže si v brožuře Regenerace v pentagramu důkladně prostudujete průběh meridiánů žaludku a sleziny, zjistíte širokou škálu možností, jak Cytosan využít. Protože ovlivňuje mimo jiné též dráhu sleziny, má také vliv na budování mocných a pevných svalů s dostatečnou výdrží (veškeré svalstvo těla ovlivňuje slezina, při její špatné funkci se rapidně zhoršuje kvalita svalů).

Cytosan vyrovnává energii

Výše uvedené vztahy lze snadno ovlivnit užíváním Cytosanu, který harmonizuje činnost orgánů a pomáhá předcházet jejich poruchám. Bolesti zubů a krční páteře mají většinou také původ v tlustém střevě. Vyrovnáním energie v dráhách tenkého a tlustého střeva, žaludku a tří zářičů můžeme odstranit celou řadu bolestí a různých zdravotních problémů. Pokud docílíme obnovení toku energie, zlepšíme stav střev, čímž mohou zcela vymizet bolesti krční páteře, zubů nebo mezi lopatkami. Takto je možné odstranit i bolest úponů klíčních kostí a ramen. Také při paradentóze se doporučuje užívat Cytosan.

Efekt ve jmenovaných případech nelze očekávat ihned, ale v průběhu dvou měsíců již ano. Podstatné zlepšení lze zaznamenat i při potížích se žaludečními vředy a dvanácterníkem, při často se opakujících infekcích herpes virem, příp. při výskytu oparů, zejména kolem úst, nosu a v oblasti pasu. Kdo se prostřednictvím přístroje EAV přesvědčil o vlastním nedostatku energie, za několik měsíců užívání Cytosanu zjistí, že se energetické hladiny v jeho těle vyrovnaly.


Vytěsňovací schopnosti

Skladba obří molekuly téměř zázračné látky – humátu – je velice zajímavá. Huminová kyselina se původně vyznačovala velkým množstvím OH skupin. Čím více jich existovalo, tím lepší byly její vazebné schopnosti. OH skupiny byly později nahrazeny draslíkem. Přijde-li do styku humát draslíku s těžkým kovem, vymění svůj lehký prvek za těžký a dochází ke spontánní detoxikaci. Takto může na sebe vázat především těžké kovy jako je olovo, rtuť nebo kadmium, které pak organismus vyloučí. Původní domněnka, že obrovská molekula přes střevní stěnu neprojde, byla vyvrácena zjištěním, že až 60 % těchto molekul proniká dále. Detoxikační proces pak proběhne v celém těle. Volné radikály, jež poškozují naše buňky, mají potom minimální šanci škodit a ,,vyhasnou".

Huminové látky buňky ochraňují, zlepšují jejich okysličení, likvidují plísně a viry, především herpes viry, které způsobují opary a někdy i nejrůznější závažné stavy. Brání buňky před různými druhy záření, včetně radioaktivního a UV. Paprsky při dopadu na složitou molekulu humátu vyvolávají štěpení, při němž se spotřebovává energie záření a buňka je tímto způsobem ochráněna.

Humáty a civilizační choroby

Výzkumem bylo zjištěno, že huminové látky mají vliv na zpomalení rozvoje některých typů rakovin. Snižují hustotu krve, a proto jsou vhodné též jako prevence infarktu myokardu a mozkové mrtvice. Napomáhají rychlejšímu rozpouštění trombů, krevních hematomů, snižují riziko vzniku srůstů. Jejich výrazný efekt se projevuje též při ženských potížích hormonálního charakteru, při problémech s kolísavou hladinou estrogenu. V těchto případech doporučujeme kombinaci Cytosanu s přípravkem Gynex.

Pozitivní vliv Cytosanu lze očekávat i při onemocněních pohybového aparátu, při artrózách a degeneraci kostí a kloubů. Především je však nutné zdůraznit jeho ochranné působení na střeva. Huminové látky pokryjí poškozenou sliznici střeva ochranným mikrofilmem, jenž zabraňuje průniku toxických látek a těžkých kovů do krevního oběhu.

Z uvedeného je zřejmé, že humáty patří mezi silné imunostimulanty s širokým ochranným efektem


Zdroj: www.energy.cz